Jste zde

Domů » Sinajský poloostrov

Dovolená v Sharm el-Sheikhu

Sharm el-Sheikh a jedna z pláží v Egyptě
Autor: whl.travel

Sharm el-Sheikh se nachází na jihu Sinajského poloostrova v Egyptě.

Je to bezpochyby nejznámější turistické letovisko a zároveň také nejdražší místo na Sinaji.

Hlavně vyznavači potápění a šnorchlování sem často zajíždějí za doslova kouzelným podmořským světem v Rudém moři.

Bylo tu postaveno mnoho hotelů (zejména vyšší kategorie) a restaurací, kaváren a obchodů. Je zde také mezinárodní letiště.

Zatímco v Sharmu objevíte kromě hotelových resortů i arabskou městskou čtvrť, kterou obývají místní obyvatelé, středisko Na'ama Bay slouží téměř výhradně účelům cestovnímu ruchu.

Na'ama Bay je vzdálené jen několik kilometrů severně od centra Sharmu. Pěkné prázdninové letovisko se skládá hlavně z hotelů, restaurací, kaváren a z příjemné pěší zóny.

Vodní sporty a pláže

Pro mnoho potápěčů a šnorchlařů je Sharm el-Sheikh, ale především pak jeho část Na'ama Bay, nejkrásnějším místem celého Egypta, hlavně díky místnímu, skutečně divukrásnému podmořskému světu. Bylo tak otevřeno několik potápěčských středisek.

Potápěčskými čluny se dostanete velice rychle k těm nejkrásnějším útesům v okolí. Ale proslulé jsou i výlety do vzdálenějších potápěčských lokalit, jako třeba k slavnému vraku lodi Thistlegorm. V Na'ama Bay jsou i bezvadné podmínky pro surfaře. Většina surfařů ovšem směřuje zejména do Hurghady nebo Dahabu.

V Na'ama Bay si ale přijdou na své milovníci perfektních pláží. Je zde totiž opravdu jedinečná písečná pláž, která v moři přechází v korálové lavice. Za pláži ve vnitrozemí se již rozprostírá hornatá poušť Sinaj se svým pestrým panoramatem.

Navečer se dá příjemně posedět v barech a v restauracích u pěší promenády a popovídat si třeba o potápění a šnorchlování. V Na'amě je i poměrně velký výběr diskoték a klubů.

Vypravit se můžete i ke korálovým útesům mořského národního parku Ras Mohamed (Rás Muhammad). Podrobnosti o jednotlivých útesech se dozvíte v místním potápěčském průvodci.

Na některých útesech v hloubce jen několika metrů pod mořskou hladinou objevíte pestrý podmořský život, což ocení zejména šnorchlaři. Není vůbec žádným problémem vidět exotické ryby a barevné korály.

Výlety

Egypt má opravdu jedinečnou a pestrou minulost, kterou můžete alespoň z části objevovat v rámci nejrůznějších výletů. Určitě se vám tedy vyplatí strávit během vaší dovolené v Egyptě jeden nebo dva dny v Káhiře.

Mnoho turistů si také zvolí okružní plavbu po Nilu s následným koupáním nebo potápěním v Sharmu. Určitě se vyplatí zajet si také do některých dalších velmi zajímavých egyptských míst, jako je např. klášter sv. Kateřiny anebo Mojžíšova hora (Gebel Músa).

Pro milovníky přírody je perfektním tipem výlet do Bílého a Barevného kaňonu (Coloured Canyon). Je to přírodní zázrak z pískovce různých barev a tvarů, nesmírně zajímavé místo.

Sharm el-Sheikh - podmořský svět
Autor: mattk1979
Sharm el-Sheikh - podmořský svět
Autor: mattk1979

Místo

Naama Bay, Sharm el-Sheikh 27° 54' 47.4048" N, 34° 20' 13.5744" E
Location

Egypt na Facebooku

Hurghada

23.07.2018 - 00:00

Clear skyNorthwest, Gentle breeze, 5.4 m/s30°C

0 mm srážek

Tlak: 1004.3 hPa

Sharm el Sheikh

23.07.2018 - 00:00

Clear skyNorth, Gentle breeze, 4.1 m/s32°C

0 mm srážek

Tlak: 1003.7 hPa

Taba

22.07.2018 - 22:00

Clear skyNorth-northwest, Moderate breeze, 5.9 m/s33°C

0 mm srážek

Tlak: 1005.7 hPa

Předpověď počasí na yr.no.