Jste zde

Domů » Zážitky a zkušenosti

Léky v Egyptě

Čauky, tak už jen 26 dní a už pojedu na dovolenou do Egypta. Mám ještě pár dotazů, co se týká, jak už to klasicky bývá na střevní potíže. Jaké léky mám použít, když mě postihne tato nepříjemná událost tj průjem ? Co si vlastně mohu vzít za léky s sebou? Nebo mám tyhle potíže jen tak přejít a nechat být a čekat až to přejde samo, popřípadě držet nějakou dietu? Budu moc rád, když napíšete nějaké vaše rady nebo i vlastní zkušenosti. Děkuji.

Zdravím, tak já znám jen tablety a sirup. Minulý rok jsem tam byl na dovolené a postihly mne problémy, které shora popisuješ. Normálně jsem šel do lékárny a vysvětlil jim svůj problém, oni to už vědí, já si myslím, že z každého turnusu se staví v lékárně určitě víc jak polovina turistů. Proto jsou také lékárny v kažýdém větším hotelu nebo někde poblíž. Dokonce se mi i stalo, že jsme jeli na výlet a tam to postihlo jednoho turistu a ten průvodce co nás na tom výletě provázel, měl léky sebou. Takže se nemusíš obávat, že by ti nebylo pomoženo. Je fakt, že ty jejich léky pomáhají a to je důležité. Přeji ti pěkný pobyt v Egyptě a držím palce, abys nemusel do lékárny.

Průjmy v Egyptě způsobují bakterie. Proto se musí užívat lék, který tyhle bakterie zničí. Léky, které si povezež z domova, ti tam stejně nepomůžou. Jsou lidé, kteří tam jezdí každý rok už několik let a nikdy neměli problém, jiní jsou náchylnější a ty skolí všechno. Já být tebou, tak z domova nic netahám, počkal bych, jestli mne to také postihne, tak bych přímo na místě šel do lékárny a oni si opravdu vědí rady. Co je ale důležité, to je pití, je nutné hodně a nejlépe vodu samozřejmě ne z kohoutku musí to být voda balená, aby nedošlo k dehydrataci organismu. Doporučuje se nedávat si do pití kostky ledu je dělaný z normální vody z vodovodu, také ovoce je myté normální vodou a to samé jsou saláty, kdo je náchylný na tyto problémy, tak by tahle jídla nebo pití jíst neměl.

S tím bych asi i souhlasil co píšeš. Jenže je také občas problém najít lékarnu. Také se mi stalo, když jsem ji konečně našel, že tam byla jen taková mladá asistentka, ta nevěděla vůbec nic, nacpala mi nějaká antibiotika, ani neuměla pořádně anglicky no prostě hrůza. To ti říkám, měl jsem 40 horečky a bylo mi na umření, tak jsem běhal po městě a hledal lékarnu. Podle mne je lepší se na to připravit a vzít si léky z domova. Byl jsem u svéhjo lékaře a tan mi doporučil léky a i mi je předepsal od té doby, co mi bylo tak zle a hledal jsem tu lékárnu v Asuanu, tak si vždycky přibalím do kufru léky i na průjem.

Tak to tedy slyším poprvé, že jsi v Egyptě hledal lékárnu. Tam jsou snad lékárny na každém rohu, možná jsem žádnou neviděl, když jsem byl na lodi. Vždycky když jsem potřeboval pomoc, tak jsem jí dostal. Fakt nevím, kde jsi tedy byl.

To nechápu jak jsi mohl, když jsi měl 40 horečky, vůbec běhat po ulici, to sis mohl ušetřit, to běhání, při takové teplotě se přece jednoduše volá lékař. Co já vím, tak v Hurghadě jsou fakt lékárny na každém rohu a pochybuji, že by to bylo v Assuanu jinak.

Zdravím, my jsme byli v Egyptě loni v červnu a to už po šesté. Nikdy jsme neměli jediný problém, vždycky všechno klapalo, bohužel pro tentokrát se nám střevní onemocnění nevyhnulo. Při prvních příznacích jsem šli hned do lékárny. Dostali jsme nějaký lehčí prostředek, ten nám bohužel nepomohl, tak jsem zašli opět do lékárny, lékárník nám dal jiné tabletky, ty první si vzal zpět a dal nám jiné, všechno bez jakéhokoliv doplatku. Druhý den jsme byli OK. Neříkej že se nedomluvíš ani německy ani anglicky většinou v každé lékárně nějakou řeč umí a na to co ti je stačí jen ukazovat a oni to pochopí co potřebuješ. Určitě se nenech odradit, vše se dá na místě řešit.

Egypt na Facebooku

Hurghada

18.06.2018 - 22:00

Clear skyNorthwest, Fresh breeze, 8.2 m/s31°C

0 mm srážek

Tlak: 1005.9 hPa

Sharm el Sheikh

18.06.2018 - 22:00

Clear skyNorth, Gentle breeze, 4.7 m/s33°C

0 mm srážek

Tlak: 1004.8 hPa

Taba

18.06.2018 - 18:00

Clear skyNorth-northwest, Gentle breeze, 5.2 m/s36°C

0 mm srážek

Tlak: 1004.8 hPa

Předpověď počasí na yr.no.