Jste zde

Domů » Dolní Egypt

Káhira

Nejznámější památky

Egypt patří k nejnavštěvovanějším africkým zemím a to hlavně z toho důvodu, že v něm návštěvník objeví mnoho významných památek. Nenajdete snad žádný jiný stát, v němž by bylo tolik svědků sta tisíce let staré kultury jako v Egyptě.

Pokud si vzpomenete na Egypt, určitě se vám nejdříve vybaví pyramidy. Tou nejznámější je určitě Cheopsova pyramida, kterou během své dovolené navštíví velká část turistů. Když se rozhodnete pro výlet ve forme plavby po řece Nil, většinou je v jeho rámci naplánována návštěva této pyramidy.

Egyptské muzeum v Káhiře, 2. část

Egyptské muzeum v Káhiře

Archeologické vykopávky umístěné v přízemí jsou řazeny chronologicky po směru hodinových ručiček. Většinu výstavního místa zaujímají vykopávky z období Nové říše. Jsou vystaveny ve východním křídle a vedou až do křídla západního. Nacházejí se zde sochy králů Amenophise II., Amenophise III. a Thutmosise III. V severní části leží Amarnský sál, kde se nacházejí malby z různých paláců a hlava sochy královny Nefertiti.

Egyptské muzeum v Káhiře, 1. část

Egyptské muzeum v Káhiře - informace

Egyptské muzeum v Káhiře je největším muzeem, které uchovává staroegyptské památky. Nachází se blízko východního břehu Nilu, na náměstí Midan Tahrir. Muzeum bylo založeno francouzským egyptologem Augustem Mariettem v roce 1858, v káhirské čtvrti Bulak. Místo ale velice brzy přestalo vyhovovat svou malou kapacitou a kromě toho hrozilo kvůli blízkosti Nilu zaplavení.

Proto bylo rozhodnuto o založení nového muzea, jehož základní kámen byl položen v roce 1897 a pro veřejnost bylo muzeum zpřístupněno v roce 1902.

Káhira - informace

Káhira - informace

Obří metropole Káhira (místními zvaná také Masr) leží na severu země Egypt, v tzv. Dolním Egyptě, podél řeky Nil. Najdete ji asi 100 km od Rudého moře a asi 150 km od moře Středozemního. Hlavní egyptské město má dnes se všemi přilehlými oblastmi přes 15 miliónů obyvatel a je tak největším městem v celé Africe. Nejstarší částí města je Koptská čtvrť (Stará Káhira), kde můžete navštívit kostely, kláštery nebo také muzeum.

Káhira

Káhira, Egypt

Káhira je hlavním městem Egypta, které se rozkládá na břehu řeky Nil. Velice zajímavá je samozřejmě ta historická část města, která skýtá bohatý pohled do minulých časů. Nachází se zde Citadela – pevnost, která pochází z roku 1176 a rozkládá se ve východní části města. Z jejího opevnění je za pěkného počasí překrásný pohled na pyramidy v Gize. V dnešní době je pevnost využívána k vojenským účelům, veřejnosti byla zpřístupněna před asi 20 lety.

Egypt na Facebooku

Hurghada

23.07.2018 - 00:00

Clear skyNorthwest, Gentle breeze, 5.4 m/s30°C

0 mm srážek

Tlak: 1004.3 hPa

Sharm el Sheikh

23.07.2018 - 00:00

Clear skyNorth, Gentle breeze, 4.1 m/s32°C

0 mm srážek

Tlak: 1003.7 hPa

Taba

22.07.2018 - 22:00

Clear skyNorth-northwest, Moderate breeze, 5.9 m/s33°C

0 mm srážek

Tlak: 1005.7 hPa

Předpověď počasí na yr.no.