Jste zde

Domů

Jídlo a pití

Návštěva Alexandrie, 2. část

Alexandria - pozůstatky římského divadla
Autor: Abe World!

Je tak dobré se poohlédnout po nějakém vhodném hotelu spíš na západě nebo na východě města, protože tam se nachází většina ubytovacích příležitostí. Pak je ale také nutné počítat s trochu delší cestou do centra.

Určitě doporučujeme navštívit některou z mnoha vynikajících rybích restaurací ve městě. Protože se město nachází přímo na pobřeží Středozemního moře, je tady přímo zaručena okamžitá nabídka širokého sortimentu těch nejrůznějších druhů zaručeně čerstvých ryb.

Port Said a zajímavosti, 2. část

Egyptské město Port Said a mešita
Autor: k1rsch

V nákupním centru poblíž hotelu Sonesta najdete dobrou, ale drahou restauraci Maxim. Cecil-Bar v ulici Gumhuriya nabízí jen kávu, čaj a pivo. V protější restauraci Reana se vaří speciality jihovýchodní Asie. I v tomto čistém a hezkém podniku si ale můžete objednat pivo.

Port Said a zajímavosti, 1. část

Port Said (arabsky Būr Saʿīd) je přístavní město v severovýchodní části Egypta. Nachází se na pobřeží Středozemního moře, na severním konci Suezského průplavu.

Žije zde více než 600 tisíc obyvatel. Město leží asi 220 km daleko směrem na západ od Alexandrie a má druhý nejdůležitější egyptský přístav (ten první je právě alexandrijský). Je obchodním centrem pro bavlnu a rýži, od roku 1976 má město status zóny volného obchodu.

Hurghada - turistické zajímavosti

Hurghada - pohled na lodě

Specialistou na břišní tance a folklórní představení je podnik Alf Leila Wa Leila („Tisíc a jedna noc“) s velkou otevřenou scénou. Scénu s různými pravidelnými show má také podnik Villa Kunterbunt, který je provozovaný německým manželským párem. Zde si můžete objednat velmi šťavnaté velbloudí steaky – nejlépe chutnají s pepřovou omáčkou domácí výroby. Mnoho hotelů má samozřejmě svůj vlastní program představení.

Egypt na Facebooku

Hurghada

23.07.2018 - 00:00

Clear skyNorthwest, Gentle breeze, 5.4 m/s30°C

0 mm srážek

Tlak: 1004.3 hPa

Sharm el Sheikh

23.07.2018 - 00:00

Clear skyNorth, Gentle breeze, 4.1 m/s32°C

0 mm srážek

Tlak: 1003.7 hPa

Taba

22.07.2018 - 22:00

Clear skyNorth-northwest, Moderate breeze, 5.9 m/s33°C

0 mm srážek

Tlak: 1005.7 hPa

Předpověď počasí na yr.no.