Jste zde

Domů

Pláže

Dovolená v Sharm el-Sheikhu

Sharm el-Sheikh a jedna z pláží v Egyptě
Autor: whl.travel

Sharm el-Sheikh se nachází na jihu Sinajského poloostrova v Egyptě.

Je to bezpochyby nejznámější turistické letovisko a zároveň také nejdražší místo na Sinaji.

Hlavně vyznavači potápění a šnorchlování sem často zajíždějí za doslova kouzelným podmořským světem v Rudém moři.

Bylo tu postaveno mnoho hotelů (zejména vyšší kategorie) a restaurací, kaváren a obchodů. Je zde také mezinárodní letiště.

Dovolená v Hurghadě, 1. část

Letovisko Hurghada v Egyptě
Autor: masterplaan

Hurghada je jedním z nejznámějších letovisek na pobřeží Rudého moře v Egyptě. Vzhledem k tomu, že zde došlo v 70. a 80. letech minulého století k velkému rozmachu cestovního ruchu, byla infrastruktura bývalé rybářské vesnice plně přizpůsobena požadavkům turistů.

Hurghada má dnes i vlastní letiště a velký počet hotelů, restaurací, barů a obchodů. Vzhledem k tomu, že je to bývalá arabská rybářská vesnice, můžete zde najít staré vesnické jádro a zajít třeba i na typický arabský bazar.

Nuweiba a El-Arish, 1. část

Egyptské letovisko Nuweiba s pláží
Autor: ChrisYunker

Nuweiba

Pokud se z Dahabu vydáte severním směrem podél pobřeží, přijedete do egyptského přístavního města Nuweiba v Akabském zálivu. Je jednou z novějších oblíbených turistických destinací v oblasti Sinajského poloostrova a pomalu začíná představovat vážnou konkurenci i tak zavedeným letoviskům, jako je např. Sharm el-Sheik.

Dovolená v letovisku Safaga, 2. část

Egypt a letovisko Safaga u moře

Výlety

Výlety z letoviska Safaga často směřují například do staré části města Hurghada. A protože zdejší rekreační středisko nemá k dispozici žádnou zvláštní pamětihodnost, je právě Hurghada zajímavá zcela typickou, arabsko - egyptskou atmosférou. Některé hotely nabízejí i pravidelnou kyvadlovou dopravu za večerní zábavou do Hurghady a někdy se tímto způsobem vydávají za kulturou a zábavou doslova celé skupiny turistů.

Dovolená v letovisku Safaga, 1. část

Egyptská pláž Safaga

Safaga patří k jedné z hojně navštěvovaných destinací na pobřeží Rudého moře. Předměstí Safagy se skládá pouze z řad hotelových zařízení, které byly na tamní pláži postaveny ve velmi různých stavebních stylech. Součástí zdejší turistické infrastruktury jsou pochopitelně četné malé restaurace, bary a obchody a cesta vás zavede podél krásně navržených nových hotelů.

Dovolená v El Gouně

Egyptské letovisko El Gouna s pláží

Letovisko El Gouna leží asi 20 km severně od města Hurghada a najdete tady skoro všechno, co patří k modernímu malému městu. Nemocnici, školu, golfové hřiště, četné restaurace, bary, kavárny, několik obchodů, ubytování, a dokonce i malé letiště pro soukromá letadla a soukromý přístav jachet.

Stránky

Egypt na Facebooku

Hurghada

23.07.2018 - 00:00

Clear skyNorthwest, Gentle breeze, 5.4 m/s30°C

0 mm srážek

Tlak: 1004.3 hPa

Sharm el Sheikh

23.07.2018 - 00:00

Clear skyNorth, Gentle breeze, 4.1 m/s32°C

0 mm srážek

Tlak: 1003.7 hPa

Taba

22.07.2018 - 22:00

Clear skyNorth-northwest, Moderate breeze, 5.9 m/s33°C

0 mm srážek

Tlak: 1005.7 hPa

Předpověď počasí na yr.no.