Jste zde

Domů » Rudé moře

El Gouna

Dovolená v El Gouně

Egyptské letovisko El Gouna s pláží

Letovisko El Gouna leží asi 20 km severně od města Hurghada a najdete tady skoro všechno, co patří k modernímu malému městu. Nemocnici, školu, golfové hřiště, četné restaurace, bary, kavárny, několik obchodů, ubytování, a dokonce i malé letiště pro soukromá letadla a soukromý přístav jachet.

El Gouna a pláže

Egyptské pobřeží El Gouna
Autor: sky#walker

Pláž El Gouna se nachází na okraji stejnojmenného letoviskav Egyptě, je orientovaná směrem na východ. Voda je zde tyrkysově modrá, písek je žlutý, hrubý a s oblázky. Pláž je hojně navštěvovaná místními obyvateli i turisty a v jejím okolí rostou krásné palmy. Průměrné teploty vzduchu se zde pohybují okolo 27 stupňů a teplota vody dosahuje v průměru 25 stupňů. Hlavní pláž v El Gouně se mírně svažuje do moře, je přibližně 450 metrů dlouhá a na šířku má v průměru asi 10 metrů.

Pláž Mangroovy Beach

Egyptská pláž Mangroovy Beach

Pláž Mangroovy Beach se nachází vedle přístavu Abu Tig Marina a je velmi oblíbená mezi milovníky kitesurfingu. Ale i návštěvníci, kteří tomuto sportu neholdují, si na této velké písečné pláži přijdou na své. Voda je jako stvořená ke koupání a dovádění. Průměrné teploty se na pláži Mangroovy Beach pohybují okolo 27 stupňů a teplota vody dosahuje v průměru 25 stupňů.

El Gouna

El Gouna - pláž se slunečníky

Zatímco 22 km vzdálená Hurghada a okolní letoviska se změnila ve směs hotelů, stavenišť a "zemi nikoho", zůstala El Gouna půvabným městečkem trochu kubistického a trochu sardinsko-středozemního stavebního stylu. Hlavním architektem byl Michael Graves, dříve profesor architektury na Princetonu.

Egypt na Facebooku