Jste zde

Domů » Rudé moře

Safaga

Dovolená v letovisku Safaga, 2. část

Egypt a letovisko Safaga u moře

Výlety

Výlety z letoviska Safaga často směřují například do staré části města Hurghada. A protože zdejší rekreační středisko nemá k dispozici žádnou zvláštní pamětihodnost, je právě Hurghada zajímavá zcela typickou, arabsko - egyptskou atmosférou. Některé hotely nabízejí i pravidelnou kyvadlovou dopravu za večerní zábavou do Hurghady a někdy se tímto způsobem vydávají za kulturou a zábavou doslova celé skupiny turistů.

Dovolená v letovisku Safaga, 1. část

Egyptská pláž Safaga

Safaga patří k jedné z hojně navštěvovaných destinací na pobřeží Rudého moře. Předměstí Safagy se skládá pouze z řad hotelových zařízení, které byly na tamní pláži postaveny ve velmi různých stavebních stylech. Součástí zdejší turistické infrastruktury jsou pochopitelně četné malé restaurace, bary a obchody a cesta vás zavede podél krásně navržených nových hotelů.

Historie a současnost Safagy

Egyptské město Safaga s přístavem

Safaga je egyptské přístavní město u Rudého moře, leží asi 50 km jižním směrem od letoviska Hurghada. Město se rozkládá podél pouštní oblasti mezi mořem a horami. Název města zřejmě pochází z arabského výrazu Safā dschā, což znamená "přichází vítr s prachem".

Salem Express

Potopený egyptský trajekt Salem Express
Autor: Philippe G.

Existují různé možnosti, jak zatraktivnit místa vhodná pro potápění. Před pobřežím takových míst se často do moře zapustí předměty, lodě nebo betonové pilíře, aby se kolem nich utvořily umělé útesy. Jinde zase zakládají podvodní zahrady se sochami, kde se usídlí mořské rostliny a živočichové. K největším atrakcím však patří vraky lodí, k nimž se člověk může potopit.

Safaga a černá pláž

Černá pláž v Safaze

Černá pláž je pro lidi cosi zvláštního, černý písek totiž většinou poukazuje na sopečné aktivity v okolí. Turisté jsou většinou zvyklí na bílé písečné pláže a tak černý písek považují za neobvyklý a domnívají se, že si jím "zašpiní" nohy. Ve skutečnosti je ale černý podklad velmi bohatý na minerály.
I v Egyptě je místo s černou pláží. Řeč je o letovisku Safaga, které se od ostatních turistických destinací liší svou dlouhou historií a tradicemi.

Safaga

Safaga v Egyptě - pohled na pobřeží s pískem a mořem

Město Safaga leží asi 53 km jižně od Hurghady. Svůj jedinečný charakter získalo díky svému přístavu a malými turistickými místy, které ho obklopují. Zvláštností jsou zde černé písečné duny, výborné místo pro všechny vyznavače slunce. Kromě toho zde najdete extrémně slanou vodu, která se vyznačuje léčivými účinky na pokožku. Safaga je bezpochyby také rájem všech potápěčů. Břehová pásma jsou písčitá a mělká, což je ideální také pro vaše děti.

Egypt na Facebooku