Jste zde

Domů » Cestovní doklady

Vízum do Egypta

Zdravím všechny, chci se zeptat, jeden kamarád mi vyprávěl, že potřebuji do Egypta vízum, co je na tom pravdy? Nikdy jsem tam nebyla. Můžete mi někdo poradit? Kde to vízum dostanu a atd. Díky

ČAU Já jsem byl v Egyptě, ale to už je nějaký pátek. Vízum jsme si kupovali v Egyptě na letišti. Tam jsme při pasové kontrole předložili pas, dostali jsme známku a zaplatili jsme něco kolem 20€ nebo to byly dolary, nevím, už si moc nevzpomínám. Určitě s tím nebyl žádný problém, jinak bych si to určitě pamatoval. Jen si ještě pamatuji, že je možné přicestovat i s občanským průkazem, ale to potřebuješ k tomu dvě fotky jako na pas a ta procedura trvá trochu déle než s pasem, ale stojí to stejné peníze. To je vše co vím, snad si z toho něco vybereš.

Zdravím! Jak píše Andel, vízum si můžeš koupit na letišti, nepotřebuješ k tomu žádné vyřizování nebo víza zařizuje cestovka, takže po příletu při kontrole ti ho tam zrovna nalepí a ušetříš si stání v další řadě. Pěknou dovolenou! ;-)

A jak se postupuje, když mám v cestovním pase zapsané dítě? Musím mít pro dítě zvlášť cestovní pas? Platí také to dítě vízum? Jaké jsou tam poplatky, pokud to někdo víte?? Dík

Vzhledem k tomu, že musí mít už děti i svůj platný pas, tak musí mít i své vízum.

Ahoj, byli jsme v Egyptě před 5 lety a zaplatili jsme za vízum nějakých 20€. To jsme si ale přiobjednali přímo u pořadatele zájezdu a pak už jsme s tím neměli žádné starosti. Nevím sice, jak to je u dětí. Možná budou mít děti nějakou slevu. To nevím, ale to ti řeknou určitě v každé cestovce. Pěknou dovolenou!

Ahoj, tak já jsem se vrátila před třemi měsíci a byli jsme v Egyptě na dovolené s dětmi. Vízum jsme si zakoupili přímo v cestovní kanceláři, kde jsme si objednávali celý pobyt. To vízum stálo 390 CZK na osobu. Pokud máš dítě zapsané v pase, tak to dítě neplatí nic. Jestli to dítě bude mít vlastní pas platí do 10 let 190 CZK, pokud je starší platí stejnou cenu jako dosp. Na místě potom už nic nevyřizuješ jen celní a pasové kontroly a formality, kterých je tam až dost. Ale jinak je tam krásně.

Urcite je zapotrebi, platite nebo cestovce 390 Kc az 490 Kc nebo na miste 10EUR

no už jsme to zjistili, platili jsme také něco kolem 400 korun.......a pak když jsem zjistila, že se to dá zaplatit i na místě a to platíš jen 10 Euro, tak jsem si řekla, že si to příště zaplatím také až na místě, je to mnohem lacinější.

Egypt na Facebooku

Hurghada

18.06.2018 - 22:00

Clear skyNorthwest, Fresh breeze, 8.2 m/s31°C

0 mm srážek

Tlak: 1005.9 hPa

Sharm el Sheikh

18.06.2018 - 22:00

Clear skyNorth, Gentle breeze, 4.7 m/s33°C

0 mm srážek

Tlak: 1004.8 hPa

Taba

18.06.2018 - 18:00

Clear skyNorth-northwest, Gentle breeze, 5.2 m/s36°C

0 mm srážek

Tlak: 1004.8 hPa

Předpověď počasí na yr.no.