Jste zde

Domů

Střední Egypt

Hawara (Hawāra)

Hawara - pyramida
Autor: HannahPethen

Hawara je archeologické naleziště v gouvernementu el-Faiyum v Egyptě. Nachází se jihovýchodně od města Madinat el-Faiyum, přibližně v polovině cesty k pyramidové oblasti El-Lahun, východně od silnice do Beni Suef.

V Hawaře nechal Amenemhet III., panovník 12. dynastie (Střední říše), postavit svou druhou pyramidu. Jeho první, Černá pyramida, byla postavena v jihovýchodní části Dahshuru.

Jeskyně v El-Gara

Jeskyně v El-Gara

Krápníková jeskyně El-Gara (zvaná také Rohlfova jeskyně, podle svého objevitele) leží v nadmořské výšce 190 metrů. Jeskyně je až 8 metrů vysoká a její průměr je asi 30 metrů. Vchod je na severu, jeskyně se rozšiřuje směrem na jih. Je zaplněna pískem, takže v podstatě můžete vidět pouze stalaktity. Ten, kdo chce, může zaznamenat svůj dojem z návštěvy jeskyně do knihy, která je umístěna ve žlutém sáčku, nebo ji můžete jenom prolistovat.

El-Minya (El-Minyā)

Egypt, El-Minya

Samotné město El-Minya má asi 150 000 obyvatel a leží na středním toku řeky Nil, asi 230 km jižně od Káhiry. Nachází se ve Středním Egyptě a je hlavním městem stejnojmenného gouvernementu, který je označován jako "most do Horního Egypta". Svému bohatství vděčí město obchodu s bavlnou v Horním Egyptě, dnes je centrem pro zpracování mýdla, parfémů a cukru.

El-Gara (el-Gāra)

Egypt, El-Gāra

Oblast El-Gara (také Djara nebo Garra) se nachází v egyptské části Libyjské pouště, v gouvernementu Al-Wadi al-dschadid (Nové údolí). Známá krápníková jeskyně El-Gara se nachází asi v polovině cesty mezi místy Farafra a Asyut, na západ od písečných dun Abu-Muharrik.

Baris (Bārīs)

Egypt, Baris (Bārīs)

Baris je druhé největší město v egyptském údolí el-Charga. Nachází se v jeho jižní části, asi 90 km jižně od stejnojmenného města el-Charga. V minulosti, zejména v 18. století, byl Baris důležitou zastávkou pro karavany. Jižně od města se nacházely celní stanice el-Maks el-Bahri ("severní celní stanice") a el-Maks el-Qibli ("jižní celní stanice").

Dakhla

Egyptská oáza Dakhla

Oáza Dakhla je jednou z pěti západních oáz v Egyptě, leží v Lybijské poušti severovýchodně od údolí Charga, asi 310 km jihovýchodně od oázy Farafra. Dominantou oázy Dakhla je zeď z červeného kamene, která se nachází severně od oázy. Zdejší kultivovaná pole dávají každoročně zdejším obyvatelům bohatou úrodu rýže, arašídů a ovoce. Okolní krajina je krásná a velmi kontrastní – na jedné straně písečné duny a na druhé upravené městské ulice.

Stránky

Egypt na Facebooku

Hurghada

19.01.2018 - 11:00

Clear skyNorthwest, Strong breeze, 10.9 m/s17°C

0 mm srážek

Tlak: 1017.8 hPa

Sharm el Sheikh

19.01.2018 - 12:00

FairWest-southwest, Light air, 1.2 m/s19°C

0 mm srážek

Tlak: 1015.7 hPa

Taba

19.01.2018 - 12:00

Partly cloudyNorthwest, Moderate breeze, 6.8 m/s17°C

0 mm srážek

Tlak: 1016.0 hPa

Předpověď počasí na yr.no.