Jste zde

Domů » Sinajský poloostrov

Dahab

Dovolená v Dahabu

Pobřeží egyptského letoviska Dahab
Autor: Igor Klisov

Městečko Dahab se nachází asi 80 km severně od prázdninových letovisek Sharm el-Sheikh a Na‘ama Bay v Egyptě. Na rozdíl od uvedených rekreačních center je ovšem ještě docela poklidným místem.

Tohle letovisko je stále ještě poměrně mladou rekreační destinací, navštěvují je převážně hippies, "baťůžkáři“ a také milovníci potápění a surfování. Dříve se tu místní obyvatelé živili hlavně rybolovem a chovem zvířat, ale cestovní ruch tu začíná postupně sílit.

Navštivte egyptský Dahab

Egypt - část města Dahab

Jedna z nejkrásnějších pouštních oáz na Sinaji, město Dahab, leží asi 80 km severně od egyptského letoviska Sharm el Sheikh. Typické beduínské místo se nachází v jedné z mnoha zátok, podél pobřeží zálivu Aqaba. Zdejší písečné pláže patří mezi ty nejhezčí v celé jižní Sinaji.

Dahab

Pláž na jihu Dahabu

Velice oblíbeným místem setkání mladých lidí a nejlepších surfařů v mořském zálivu Akaba je Dahab. V letech 1980 až 1990 byl Dahab místem srazu jednotlivých turistů. Dlouho platil Dahab také za úkryt příznivců hippies. Už od připojení Sinaje k rozvodné síti Egypta a výstavby letiště Sharm el Sheikh se ale také Dahab podstatně změnil. Všude se začaly stavět velké hotelové komplexy, které se stále ještě rozrůstají.

Egypt na Facebooku