Jste zde

Domů » Rudé moře

Hurghada

Dovolená v Hurghadě, 2. část

Sportovní aktivity

Do Hurghady přijíždějí návštěvníci za potápěním již více než 20 let a oceňují tady zejména nesmírnou různorodost podmořského života. Narazíte zde jak na ty nejmenší obyvatele Rudého moře, tak i na giganty, jako jsou například žraloci velrybí.

Dovolená v Hurghadě, 1. část

Letovisko Hurghada v Egyptě
Autor: masterplaan

Hurghada je jedním z nejznámějších letovisek na pobřeží Rudého moře v Egyptě. Vzhledem k tomu, že zde došlo v 70. a 80. letech minulého století k velkému rozmachu cestovního ruchu, byla infrastruktura bývalé rybářské vesnice plně přizpůsobena požadavkům turistů.

Hurghada má dnes i vlastní letiště a velký počet hotelů, restaurací, barů a obchodů. Vzhledem k tomu, že je to bývalá arabská rybářská vesnice, můžete zde najít staré vesnické jádro a zajít třeba i na typický arabský bazar.

Pláž Paradise Beach

Ten kdo tráví svoji dovolenou v egyptském letovisku Hurghada a chtěl by se vydat na dobrodružnou cestu za šnorchlováním a potápěním, neměl by vynechat výlet na nedaleký idylický ostrov Giftun. Po přibližně jedné hodině plavby lodí od pobřeží Hurghady se dostanete k plážím Mahmaya Beach anebo Paradise Beach.

Pláž Sekalla

Podmořský svět Hurghady

Pláž Sekalla se nachází v egyptském letovisku Hurghada u Rudého moře. Dělí se na tři části, severní, střední a jižní. Severní část pláže je přibližně 900 metrů dlouhá, na šířku má v průměru asi 100 m a mírně se svažuje do moře. Nachází se v malé zátoce ve tvaru půlměsíc. Voda je tyrkysově modrá, písek je jemný a má bílou barvu. Moře je dostupné po schodech a po lávkách. Pláž je hojně navštěvovaná místními obyvateli i turisty, v jejím okolí rostou krásné palmy.

Pláž Magawish

Egypt - pláž Magawish
Autor: adam79

Pláž Magawish se nachází v egyptském letovisku Hurghada, má tři části, severní, střední a jižní. Její severní část je přibližně 1 600 metrů dlouhá, na šířku má v průměru asi 35 m a mírně se svažuje do moře. Voda je průzračně modrá, písek je jemný a má žlutou barvu. Pláž je hojně navštěvovaná místními obyvateli i turisty, ale převážně rodinami s dětmi.
Je dostupná autobusem, taxíkem nebo autem. Parkování je možné u místních hotelů.

Pláž El Tabia

Pláž El Tabia

Pláž El Tabia se nachází na okraji letoviska Hurghada u Rudého moře, průměrné teploty se pohybují okolo 27 stupňů a teplota vody dosahuje v průměru 25 stupňů. Voda je tyrkysově modrá, žlutý písek je hrubý a s oblázky. Pláž je hodně navštěvovaná místními obyvateli i turisty, v jejím okolí rostou krásné palmy.

Severní část pláže je přibližně 1 700 metrů dlouhá, na šířku má v průměru 10 metrů, a mírně se svažuje do moře. Moře je dostupné po lávkách. Návštěvníkům je zde k dispozici záchranář, půjčovna lehátek a slunečníků, plážový bar, restaurace, dětské hřiště.

Stránky

Egypt na Facebooku